Infrasauna vs. klasická finská sauna

Obě sauny pomohou vašemu tělu zbavit se toxinů, uvolní stres, zda navodí pocit příjemné relaxace. Přestože oba druhy saun nabízejí mnoho stejných výhod, jsou mezi nimi určité rozdíly.

Cenová dostupnost - Běžná infrasauna je v přepočtu cenově dostupnější než klasická finská sauna. Při klasické finské sauně třeba navíc počítat s dalšími možnými investicemi jako jsou káď či bazén se studenou vodou nebo odpočívárna.

Energetická úspora - Infrasauny spotřebují daleko méně elektrické energie než klasické finské sauny. V průměru to vychází 3-5 krát méně v závislosti na velikosti a výkonu.

Kompaktnost a úspora místa - Díky malým kompaktním rozměrům jsou infrasauny oblíbené hlavně při domácím používání. Slouží jako doplněk v místnosti či kus nábytku, který nezabere více místa než klasická finská sauna.

Jednoduchá montáž - Montáž infrasauny Vám zabere v průměru 1-2 hodiny a dokážete si ji klidně poskládat i sami. Nepotřebujete žádné speciální nářadí či pomoc elektrikáře jak to bývá většinou při klasické finské sauně.

Komfort a bezpečnost - Jedním z největších rozdílů je vnitřní teplota. Klasická sauna dosahuje teploty až do 120 ° C. Jsou však i takové sauny, jejichž teplota dosahuje až 140 oC. Pro lidi citlivých na vysoké teploty a horký vzduch jako jsou děti, starší lidé, astmatici zda kardiaci to může být nebezpečné. Teptota v infrasauně se pohybuje do 60ºC. Infračervené záření proniká hlouběji do lidské tkáně a tělo zahřívá přirozeným teplem. Během využívání infrasauny si můžete regulovat teplotu uvnitř, použitím střešního větracího otvoru nebo pootevřením dveří, aniž by to mělo negativní vliv na samotné saunování. Infračervené záření vynakládá pouze 20% energie na ohřev vzduchu a 80% přímo ohřívá tělo do hloubky. Pravidelné používání infrasauny je zcela zdravé a bezpečné pro všechny živé organismy.

Čas předehřátí - Infrasauna se plně nahřeje do méně než 30 minut, kdežto klasická sauna se nahřívá přes hodiny. Pokud byste čekali na klasickou finskou saunu v infrasauně byste měli již saunování za sebou.

Před tím než se rohodnete si zakoupit infrasaunu či klasickou finskou saunu je nejlépe vyzkoušet si výhody každé zvlášť a pak se rozhodnout.

Vitajte

Přihlášení

Nový zákazník

Nemáte ešte u nás účet?
Nech sa páci, zaregistrujte sa prosím a nakupujte rýchlo a pohodlne.

Zaregistrujte se
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Vitajte

Přihlášení

Nový zákazník

Nemáte ešte u nás účet?
Nech sa páci, zaregistrujte sa prosím a nakupujte rýchlo a pohodlne.

Zaregistrujte se

Táto stránka používa cookies. Viac info